Regeneracja pompowtryskiwaczy

regeneracja pompowtryskiwaczySpecjalizujemy się w naprawie i regeneracji pompowtrysków elektromagnetycznych oraz piezolelektrycznych BOSCH. Jako jedyni w regionie oferujemy pełną regenerację pompowtryskiwaczy Siemens. W celu zapewnienia usług na jak najwyższym poziomie, przy testowaniu i naprawie stosujemy się do standardów narzuconych przez takich producentów jak Bosch, Siemens VDO. Dlatego też testy przed i po regeneracji wykonujemy na specjalistycznym stole probierczym wyposażonym w przystawkę CAMBOX.


regeneracja pompowtrysków

 

 

Objawy niesprawnych pompowtrysków:

 • wzrost zużycia paliwa,
 • rosnący poziom oleju w silniku,
 • spadek mocy silnika,
 • głośna praca silnika,
 • trudny rozruch ciepłego lub zimnego silnika,
 • nierównomierna praca silnika,
 • uszkodzone/ wypalone tłoki w silniku,
 • silnik gaśnie podczas jazdy,
 • samochód drga lub szarpie podczas jazdy,
 • emisja dużej ilości spalin i sadzy,
 • „wypadanie zapłonu”- błędy w sterowniku silnika.

 

Zasada działania i regeneracja pompowtryskiwaczy

Pompowtrysk to część układu paliwowego, którego zadaniem jest hydrauliczny wtrysk paliwa w silniku diesla. Jak sama nazwa wskazuje pompowtryskiwacz łączy w sobie funkcję pompy wtryskowej oraz wtryskiwacza z elektrozaworem. Wtrysk paliwa rozpoczyna się od wałka rozrządu za pośrednictwem popychacza. Dostarczane do nas pompowtryski w pierwszej kolejności poddawane są ogólnej ocenie ich stanu. Kolejnym etapem prace jest rozłożenie pompowtryskiwaczy na pojedyncze elementy, tak aby móc określić jego dokładny stan co dokonywane jest za pomocą cyfrowych mikroskopów. Następnie przeprowadzany zostaje szczegółowy test rozpylania oraz termiczno-chemiczne czyszczenie w myjkach ultradźwiękowych. Dalej sprawdzane jest ciśnienie otwarcia końcówki wtrysku, po czym dokonywane jest badanie komputerowe pompowtrysku na stole probierczym. Gdy jesteśmy już w posiadaniu wszystkich danych dotyczących danego pompowtryskiwacza, dokonujemy wymiany uszkodzonych części. Następnie sprawdzamy pompowtrysk pod kątem strony elektrycznej, dawek przy różnym obciążeniu silnika.

regeneracja pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych

 

Sprawdzony i zatwierdzony przez nas pompowtryskiwacz ma parametry zgodne z parametrami nowego

Dzięki regeneracji klient jest w stanie zaoszczędzić dużo pieniędzy, gdyż ceny nowych pompowtrysków kilkakrotnie przewyższają koszty regeneracji, w związku z tym zawsze staramy się, aby każda transakcja przebiegła pomyślnie. Zregenerowane pompowtryskiwacze przechowywane są w izolacji od wilgoci. Tak zabezpieczone mogą być magazynowane nawet do 24 miesięcy.

pompowtryskiwacze

 

 

Naszym niewątpliwym atutem jest fakt, iż na stanie magazynowym posiadamy ponad 300 szt. różnych rodzajów pompowtrysków gotowych do natychmiastowego użycia, dzięki czemu wychodzimy naprzeciw wymaganiom naszych klientów i możemy zaoferować natychmiast zregenerowane pompowtryskiwacze pomijając czas regeneracji.

naprawa pompowtryskiwaczy