Pompowtryskiwacze piezoelektryczne SIEMENS

Nasza firma jest również w stanie naprawić 80% zużytych  pompowtryskiwaczy firmy SIEMENS dominując w Polsce jako pierwsi dających gwarancje 12 miesięcy. Producent nie wypuszczając części potrzebnych do naprawy zmusił nas do zaprojektowania swoich podzespołów zamiennych które można porownywać do 3 fazy Boscha.Pompowtryskiwacze piezoelektryczne SIEMENS
 Ostatnia generacja tych urządzeń została wyposażona w system sterowania ruchem iglicy dyszy wtryskiwacza za pomocą specjalnego siłownika sterowanego piezoelektrycznie, który następnie działa na przetwornik hydrauliczny i wywołuje wtrysk paliwa do komory spalania silnika. Ten siłownik piezoelektryczny zbudowany jest z naprzemiennie poukładanych piezoelektrycznych kryształów kwarcu i metalowych blaszek. Według producenta i mechaników jest to element nieregenerowalny z powodu złożoności sterowania zaworem. Jednak element ten żadko się zużywa około 5% dlatego jesteśmy w stanie naprawić prawie każdy wtrysk .O 3 etapie regeneracji, również mówiono, że jest on zbyt złożony, aby powierzyć go nawet autoryzowanym stacjom serwisowym, jednak już od 2 lat jest dostępny i realizowany w pełni przez ASO Boscha – Bosch Diesel Service oraz Bosch Diesel Center. W zasadzie można powiedzieć, że cena regeneracji pompowtryskiwaczy waha się w zakresie od 100 złotych za samo czyszczenie, aż po kilkaset złotych w przypadku uszkodzenia elementów składowychProducent nie wypuścił  do sprzedaży części zamiennych .Brakujące elementy, które ulegają uszkodzeniu dorabiamy w własnym zakresie.

SIEMENS Pompowtryskiwacze piezoelektryczneGłówną przyczyną uszkodzenia pompowtrysków piezo są zanieczyszczenia paliwa. Wyczyszczenie wtryskiwaczy w 10 % przypadków jest wystarczające by auto pracowało poprawnieInnym rodzajem uszkodzenia w pompowtryskiwaczach Siemens jest uszkodzeni cewki elektrycznej poprzez zwarcie do masy.

Powodem jest wada fabryczna która występowała w pojazdach produkowanych do końca 2007 r (o oznaczeniach 03G1230073 D [140 KM] , 03G130073M [170 KM]) a która była wymieniana na akcji serwisowej do 2012r na nr 03G130073S [140 KM], 03G130073T oraz 03G130073TX [170 KM].
W naszej pracowni możemy zaoferować również  pełną regenerację polegającą na rozebraniu wtryskiwacza, umyciu w myjkach ultra dźwiękowych, wyminie uszkodzonych elementów, złożeniu i ponownym teście.