Regeneracja wtryskiwaczy

regeneracja wtryskiwaczy

DSC04846Zajmujemy się regeneracją wtrysków diesla Common Rail - Bosch, Denso, Siemens, Delphi. Naszą specjalizacją są wtryskiwacze PIEZOELEKTRYCZNE BOSCH

STOSUJEMY UNIKALNĄ TECHNOLOGIĘ REGENERACJI ORAZ NAPRAWY OPARTĄ NA ORYGINALNYCH PODZESPOŁACH

Na wykonane usługi dajemy 12 miesięcy gwarancji, bez limitu kilometrów.

W profesjonalnie wyposażonej pracowni prowadzimy usługi związane z regeneracją, naprawą, czyszczeniem, testowaniem oraz kalibracją. Potwierdzeniem przywrócenia parametrów do fabrycznych jest wydruk protokołu BOSCH EPS 205 lub BOSCH DCI 700- najnowszym stole probierczym, który nadaje nowe kody IMA ! który wraz z gwarancją i instrukcją montażu otrzymuje klient. Działając jako firma rodzinna, osobiście nadzorujemy nad każdym etapem naprawy, dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać wysoki poziom świadczonych usług. Wtryski są gotowe do montażu, dajemy nową podkładkę i oringi. Zabezpieczamy profesjonalnie do transportu. Realizujemy wysyłkę na całą Europę, duży asortyment na stanie gwarantuje szybką realizację, możliwa wysyłka z tzw. zwrotką (klient nie płaci kaucji) co znacznie przyśpiesza czas od zamówienia do otrzymania wtryskiwaczy.
regeneracja wtrysków

 

Profesjonalna regeneracja wtrysków

W naprawach korzystamy ze specjalistycznego stołu probierczego: EPS, który posiada certyfikat CE. 2000 bar. Umożliwia on automatyczny proces testowania wtryskiwaczy common rail oraz pomp wtryskowych - wszystkich typów (DELPHI, BOSCH, DENSO, SIEMENS) PIEZO !!!xxx Możliwość testowania zaworów DRV (wysokiego ciśnienia) Tester generuje IMA kody dla Delphi i Bosch. Tester drukuje protokoły pomiarowe i pozwala na ich przechowywanie we własnej bazie danych. Tester posiada szeroką - kompletną bazę testów wtrysków, a także umożliwia programowanie własnych testów. Dzięki urządzeniu możemy zbadać czy dany wtryskiwacz funkcjonuje prawidłowo.

 

 

Etapy naprawy i regeneracji wtrysków

Zanim przejdziemy do naprawy lub regeneracji wtryskiwacza, musimy go dokładnie oczyścić i przygotować do procesu diagnostyki, etapy tych prac wyglądają następująco:

naprawa wtryskiwaczy 

 

 • demontaż urządzenia na podzespoły i elementy
 • czyszczenie każdego elementu za pomocą myjki ultradźwiękowej
 • czyszczenie każdego elementunmetodą wysokociśnieniową gorącym detergentem o temp. 80st.
 • wymiana uszczelnień wewnętrznych 
 • montaż podzespołów i elementów wtryskiwacza
 • wymiana uszkodzonych bądź zużytych elementów
 • wykonanie testu rozpylenia
 • wykonanie testu porównawczego dawek wtryskowych i przelewów (tylko Common Rail)
 • wykonanie testu ciśnienia otwarcia
 • wykonanie pomiaru obwodu elektrycznego

 

III stopień naprawy wtryskiwaczy

regeneracja wtrysków common rail

Wprowadzony trzeci stopień naprawy tych sprzętów pozwala na wymianę wszystkich części zamiennych urządzeń. Dzięki tym precyzyjnym narzędziom i zarządzanemu komputerowo procesowi naprawy, możliwy jest pomiar i regulacja parametrów funkcjonalnych mechanizmu sterującego rozpylacza.
Nowoczesne i specjalistyczne oprogramowanie umożliwia dobór wszelkich elementów regulacyjnych zgodnie z wytycznymi producenta, a dokładność pomiaru sięga 0,001 mm. Odpowiednio przeprowadzona regeneracja wtrysków Common Rail to gwarancja mniejszego zużycia i czystszych spalin. Oferowana technologia pozwala na naprawę ponad 90% przypadków uszkodzeń, związanych głównie ze zużyciem części rozpylającej, jak i z nieszczelnościami w obrębie zaworka sterującego. Pod względem jakościowym odpowiada to produkcji wtryskiwaczy Common Rail w fabrykach Bosch. W rezultacie daje to klientowi całkowitą pewność niezawodnego działania po regeneracji w tej technologii.

Ostatnim elementem naprawy jest sprawdzenie poprawności regeneracji i osiągniętych parametrów na próbniku BOSCH EPS 205. Każdy klient otrzymuje wraz z wydrukiem protokołu gwarancję, instrukcję montażu oraz załącznik, który wypełnia warsztat montujący wtryskiwacz do samochodu.

regeneracja wtryskiwaczy piezoelektrycznych

            Skomplikowana technologia i narzędzia wiodących firm umożliwiają nam wymianę każdego elementu regenerowanego wtrysku. A następnie kalibrację z dokładnością do 0.001mm jak podczas produkcji w fabrykach Bosch. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie naprawić każdy wtryskiwacz ze 100% gwarancją jego prawidłowej pracy.

 

Dlaczego wtryskiwacze Common Rail

Początkowo, gdy ciśnienie w wynosiło ok. 1000–1300 bar w zupełności wystarczały wtryski elektromagnetyczne. W 2001 roku zaprezentowano Common Rail II gdzie ciśnienie wzrosło do 1600 bar, a wtrysk podzielono na dwie-trzy dawki paliwa w jednym cyklu. To wymagało od wtryskiwaczy znacznie szybszej i przede wszystkim niezwykle precyzyjnej pracy, a Common Rail III osiągają ciśnienie 1800 bar. Elektromagnetyczne wtryskiwacze zwyczajnie nie nadążały z ilością podawanych dawek paliwa i zastąpiono je piezoelektrycznymi, które pracują na ciśnieniu rzędu 2000 bar i wyższym.

Przewaga wtrysków piezoelektrycznych

Wtryskiwacz piezoelektryczny jest około dziesięciokrotnie szybszy od elektromagnetycznego i dlatego jego stosowanie stało się koniecznością w układzie Common Rail trzeciej generacji. Zalety wtrysków piezoelektrycznych nad elektromagnetycznymi to większa szybkość i precyzja działania. Współczesne wtryskiwacze piezoelektryczne mogą podawać 5 do 7 dawek wtrysku w jednym cyklu. Tym samym kolejną przewagą są dużo mniejsze dawki paliwa w stosunku do wtrysku elektromagnetycznego. Powyższe powoduje spadek zużycia paliwa oraz podniesieniu kultury pracy silnika. Małe wymiary i masa to kolejna, choć niekoniecznie odczuwalna zaleta.

Objawy awarii wtryskiwaczy:

regeneracja wtryskiwaczy bosch

 

 • wydłużony rozruch silnika
 • nierówna praca po odpaleniu silnika (zwłaszcza zimnego)
 • drgania wyczuwane w aucie na biegu jałowym
 • falujące obroty
 • "rzucanie silnikiem",
 • kopcenie na kolor czarny przy obciążeniu silnika
 • spadki mocy w czasie jazdy
 • zapalające się kontrolki check engine lub świec żarowych w czasie przyspieszania
 • dymienie na wolnych obrotach jasnym dymem
 • brak możliwości uruchomienia silnika.

Większość wtryskiwaczy piezoelektrycznych posiadamy  na stanie magazynowym, dzięki czemu realizacja zamówienia może być w ciągu 24 h !